بهترین سن برای تزریق بوتاکس چند سالگی است؟

تزریق بوتاکس برای چه افرادی مناسب است؟

بوتاکس یکی از روش های زیبایی است مانند هایفوتراپی صورت که به جوانسازی چهره کمک می کند. سن شروع بوتاکس نکته مهمی است که برای استفاده از این روش مدنظر قرار دهید. سن شروع بوتاکس  در واقع به شما کمک می کند که از همان ابتدا مانع بروز چین و چروک در صورت خود شوید.
سن شروع بوتاکس در واقع به سنی گفته می شود که شما می توانید برای تزریق بوتاکس اقدام کنید. اگر فرد دیر هنگام یعنی در زمانی که خطوط و چروک های صورت عمیق شده اند برای تزریق اقدام کند ممکن است بوتاکس به تنهایی توانایی پر کردن این خطوط را نداشته باشد از همین رو باید از روش های دیگر نیز در کنار بوتاکس استفاده کرد. کلینیک زیبایی دکتر هنرور یکی از کلینیک های معتبر در تزریق بوتاکس و ارائه انواع خدمات زیبایی است. شما می توانید جهت تعیین وقت قبلی با کارشناسان کلینیک تماس بگیرید.

بهترین زمان تزریق بوتاکس در زمستان

گرما یکی از عواملی است که می تواند تاثیرگذاری بوتاکس را کاهش دهد. به طور کلی عمر ماندگاری بوتاکس سه تا شش ماه است که گرما می تواند آن را به سه ماه برساند. از همین رو بهترین زمان تزریق بوتاکس در فصل زمستان است که کمترین گرما و تعریق وجود دارد.

_________________________________________________________________

حتما بخوانید: بهترین مارک بوتاکس

_________________________________________________________________

آیا تزریق بوتاکس محدودیت سنی دارد؟

طبیعتا نوجوانان و افراد کهنسال کیس های مناسبی برای تزریق بوتاکس برای جوانسازی و از بین بردن خطوط صورت نیستند. افراد مسن به دلیل داشتن بیماری های مختلف، مصرف داروهای خاص و یا به دلیل عمیق تر شدن خطوط در صورت نمی توانند از این روش استفاده کنند. همچنین نوجوانان زیر 18 سال نیز مجاز به استفاده از بوتاکس نیستند و سن مناسب برای تزریق بوتاکس بر اساس استانداردها و تائیدیه های جوانی بین 18 تا حدود 60 سال است.

تزریق بوتاکس در دهه سی

مناسب ترین دوران زندگی برای نتیجه گرفتن از بوتاکس و جوانسازی صورت دهه سوم زندگی است. در این دوران در صورتی که فرد زایمان داشته باشد و یا به مصرف دخانیات و مشروبات الکلی عادت داشته باشد ممکن است خطوط عمیق ترین نسبت به همسالان خود در این سن داشته باشند با این وجود می توان با بوتاکس از عمیق تر و بیشتر شدن خطوط و چروک ها در چهره پیشگیری کرد.

تزریق بوتاکس در دهه چهل

چهل سالگی است که خطوط چهره کمی عمیق تر از دهه سوم زندگی است اما آنقدر عمیق نیست که نتوان از بوتاکس استفاده کرد. تزریق بوتاکس در این سن می تواند رضایت شما را در جوانسازی و زیباتر شدن چهره تان به همراه داشته باشد.

تزریق بوتاکس در دهه پنجاه

پنجاه سالگی سنی است که خطوط صورت عمیق تر شده اند از همین رو نمی توان انتظار داشت که به راحتی بتوان این خطوط را محو کرد. اگر فرد از سنین پایینتر از بوتاکس برای جوانسازی استفاده کرده و اجازه عمیق تر شدن خطوط را نداده باشد نتیجه مناسبی می تواند بگیرد در غیر این صورت پیشنهاد می شود فرد از روش های جایگزین و موثرتر برای جوانسازی استفاده کند.

چرا سن تزریق بوتاکس مهم است؟

تزریق بوتاکس برای چه افرادی مناسب است؟

شاید برای شما این سوال مطرح باشد که چه کسانی می توانند از بوتاکس برای جوانسازی چهره خود استفاده کند. پاسخ به این سوال ساده است.

  1. کسانی که چین و چروک های سطحی دارند و شدت و عمق آن زیاد نیست می توانند از بوتاکس استفاده کنند. بوتاکس روش مناسبی برای پر کردن چروک ها و خطوط عمیق صورت نیست
  2. محل ایجاد خطوط و چروک ها باید برای بوتاکس مناسب باشد. از بوتاکس برای جوانسازی و رفع خطوط کنار چشم (خطوط پنجه کلاغی)، خط اخم، خطوط پیشانی و خط لبخند مناسب است.
  3. نداشتن حساسیت به بوتاکس و نیز سلامت عمومی کلی بدن فرد نیز یکی از مسائل مهم برای استفاده از بوتاکس است. در صورتی که فرد به سم بوتولینوم حساسیت داشته باشد و یا از داروهای خاص استفاده می کند، تزریق بوتاکس مجاز نیست.

چه کسانی مجاز به تزریق بوتاکس نیستند؟

استفاده از بوتاکس برای برخی افراد به دلایل مختلف ممنوعیت دارد. از همین رو پیشنهاد می شود این افراد از روش های جایگزین استفاده کنند. از مهمترین محدودیت های تزریق بوتاکس عبارت است از:

محدودیت سنی: محدودیت سنی در تزریق بوتاکس یکی از مهمترین عوامل منع استفاده از این روش زیبایی است. حداقل سن برای تزریق بوتاکس  18 سال است و پیش از این سن فرد نباید برای تزریق بوتاکس اقدام کند. تا پیش از این سن اقداماتی مثل پاکسازی پوست بصورت منظم می تواند به جوانسازی و شادابی پوست کمک کند.

حساسیت: حساسیت به سم بوتولینوم یکی دیگر از محدودیت ها در استفاده از بوتاکس برای جوانسازی و زیباسازی چهره است. در صورتی فرد به سم موجود در بوتاکس حساسیت داشته باشد به هیچ عنوان نباید اقدام به تزریق کند.

ابتلا به بیماری های خاص: مصرف داروهای خاص به دلیل داشتن بیماری های زمینه ای و نیز مشکلات در سیستم ایمنی بدن فرد یکی دیگر محدودیت های استفاده از بوتاکس است. این بیماران نیز برای جوانسازی چهره خود باید از روش های جایگزین و غیرتهاجمی استفاده کنند.

خانم های باردار: منع استفاده از بوتاکس برای زنان باردار و مادرانی در دوران شیردهی هستند نیز نباید از بوتاکس برای رفع چین و چروک استفاده کنند.

بهترین زمان تزریق بوتاکس در زمستان

نتایج و تاثیرات تزریق بوتاکس در سنین مختلف

تجربه نشان داده که تزریق بوتاکس در دهه سوم زندگی افراد تاثیرات بسیار قابل قبولی در جوانسازی صورت دارد. این نتیجه می تواند تا دهه چهارم نیز ادامه پیدا کند. اما در سنین بالاتر به دلیل عمیق شدن چروک ها تاثیرگذاری آن کاهش می یابد.

چرا سن تزریق بوتاکس مهم است؟

سن شروع بوتاکس یکی از عوامل مهم در اثرگذاری حداکثری آن دارد. علاوه بر اینکه اگر فرد در سن مناسبی اقدام به تزریق بوتاکس نکند قطعا انتظاراتش برآورده نمی شود. به طور مثال کسی که تا سن 60- 70 سالگی تزریق بوتاکس نداشته و چروک ها و خطوط چهره اش عمیق شده تنها با بوتاکس نمی تواند این خطوط را پر کند. مناسب ترین سن برای تزریق بوتاکس 35 سال است اما به طور کلی از 18 تا 50 سالگی زمان مورد تایید برای تزریق بوتاکس است. البته در هر سنی می توان میزان قابل توجهی از تاثیرگذاری بوتاکس را در چهره مشاهده کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *