بوتاکس یکی از روش های موجود برای رفع چین و پروک صورت است که توسط افراد به وفور انجام می شود. با اینحال در تزریق بوتاکس نکاتی را باید رعایت کرد. ما در این مقاله سعی کرده ایم که این موراد را بازگو کنیم.

تزریق بوتاکس

بوتاکس داوریی است که جهت برطرف کردن چین و چروک پیشانی، بین دو ابروها و گوشۀ چشم بکار می رود. در حقیقت این دارو شکل تخلیص و آماده شدۀ سم باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم است.

حدود روز دوم تا سوم اثر بوتاکس به طور محسوس ظاهر می شود. این اثر تا پایان هفتۀ دوم همچنان افزایش می یابد و آنچه که در پایان هفته دوم دیده می شود حداکثر میزان اثر بوتاکس است. بعد از گذشت ۶-۴ ماه اثر دارو به طور کامل از بین می رود که البته این زمان در افراد مختلف ممکن است مقداری متفاوت باشد.

بعد از برطرف شدن اثر دارو در صورتیکه تمایل داشته باشید باز هم می توانید مجدداً برای تزریق مراجعه نمائید.توجه داشته باشید تا وقتیکه واکنش آلرژیک شدید یا عوارض قابل توجهی نداشته باشید شما می توانید هر ۴ ماه یکبار بوتاکس را تزریق کنید. روشن است که اگر مجدداً تزریق نکنید وضعیت چین و چروکها مثل قبل از تزریق خواهد شد.

داروی مورد استفاده در مطب دکتر مهسا هنرور دیسپورت انگلیس دارای مجوز وزارت بهداشت ایران است.

متاسفانه اکثر مراکز بعلت هزینه پایین از بوتاکس های چینی که با عنوان کانادایی عرضه میشود استفاده می کنند که عوارض این بوتاکس ها بیشتر و ماندگارتر خواهد بود و مورد تایید وزارت بهداشت هم نمی باشند و ممکن است بعد از چند بار تزریق بوتاکس در بدن آنتی بادی بر علیه آن تولید شود و درنتیجه طی تزریق های بعدی هیچ تاثیری نخواهند داشت .

اگر بدنبال محو سريع چين هاى پيشانى و دور چشم هستيد بهترين گزينه تزريق بوتاكس مى باشد.بوتاكس نوع سم است كه به مقدار خيلى كم به عضله مورد نظر تزريق ميشود و باعث فلج موقت عضله مى گردد.

دو نوع چين داريم:

١-چين پسيو ؛كه در حالت عادى چهره وجود ندارد و فقط طى اخم كردن،بالا انداختن پيشانى و خنديدن ايجاد ميشود كه معمولا اين حالت از حدود هجده سالگى ايجاد ميشود و بسته به نوع بافت بدنى شخص،مقدار استفاده از عضلات و عادات فرد ممكن است در سنين پايين تر يا بالاترى ايجاد شود.

٢-چين اكتيو:در صورتى كه چين هاى پسيو درمان نشوند به تريج دائمى شده و در حالت عادى در چهره فرد باقى مى مانند.

درصد موفقيت درمان با بوتاكس در مورد چين هاى پسيو در مقايسه با چين هاى اكتيو بيشتر است.بهترين زمان شروع تزريق بوتاكس حدود سى سالگى ،يعنى زمانيكه هنوز چين ها دائمى نشده اند مى باشد.در بهترين حالت بسته به عمق چين ها ،٦٠-٧٠٪ظاهر چين هاى اكتيو با بوتاكس بهبود مى يابد.

از آنجا كه شروع اثر بوتاكس دو روز طول مى كشد و در عرض دوهفته به حداكثر اثر مى رسد توصيه مى كنم چنانچه قصد شركت در مراسم خاصى را داريد حداقل دو تا سه هفته قبل اقدام به تزريق بوتاكس نماييد.

 

انواع بوتاکس در بازار ایران

بوتاكس هاى موجود در بازار ايران بيشتر سه نوع مى باشند:ديسپورت كه انگليسى است و گرانترين مارك موجود مى باشد،نورونكس كره اى و در نهايت كنيتوكس چينى كه به بوتاكس كانادايى معروف است و خود چندين گريد دارد كه بهترين نوع آن گريد آ ميباشد و چنانچه از محل مطمئن تهيه شود هيچ عارضه اى نخواهد داشت.

طبق تجربه تمام انواع بوتاكس ها چنانچه از محل معتبر تهيه شوند اثر و ماندگارى يكسانى دارند.بسته به واكنش و قدرت عضلات فرد ماندگارى سه تا هشت ماه دارند.

مهمترين مسأله در تزريق بوتاكس تكنيك صحيح و دوز كافى و درست بوتاكس و رعايت توصيه هاى پزشك پس از انجام تزريق مى باشد.
در اين صورت بوتاكس هيچ عارضه اى نخواهد داشت و كاملا بى خطر است.البته توجه داشته باشيد كه بوتاكس فقط براى تزريق در يك سوم فوقانى صورت داراى تاييديه وزارت بهداشت آمريكا و اروپا است.

چند نكته در تزريق بوتاكس كه بايد بدانيد:

  1. در بعضى افراد ابروها نامتقارن است كه اين اشكال توسط پزشك با تجربه قابل اصلاح است و اگر چنانچه بوتاكس در تمام نقاط به طور يكسان تزريق شود دچار عدم تقارن در ابروها مى شويد.
  2. در افراد با سن بالاتر كه دچار افتادگى پلك هستند يا به اصطلاح عاميانه پلك بالايى پف دار  دارند عضلات پيشانى به طور جبرانى براى اينكه پلك در محدوده بينايى فرد اختلال ايجاد نكند ابرو و پلك را تاحدى بالا مى كشد كه با تزريق بوتاكس اين عملكرد جبرانى از بين مى رود و افتادگى پلك مشخص تر مى شود بنابراين پزشك حتما قبل از تزريق بوتاكس بايد اين مساله را برايتان توضيح دهد.
  3. طى تزريق بوتاكس با تغيير تكنيك تزريق مى توان تا حدى ابروها را بالا برد ،پس اگر بخواهيد مى توانيد از پزشكتان بخواهيد اين كار را برايتان انجام دهد.توجه داشته باشيد پس از تزريق بوتاكس در زمان ترميم كه دو تا سه هفته پس از تزريق است ميتوان ابرو ها را كه زيادتر از آنچه دوست داريد بالاتر رفته اصلاح كرده و پايين تر آورد ولى نمى توان ابرو را بالاتر برد.
  4. با تزريق درست امكان مصنوعى شدن چهره به حداقل مى رسد ولى از آنجا كه عضلات عملكرد خود را از دست مى دهند در نتيجه ناحيه پيشانى كاملا بى حركت مى شود كه اين مساله براى برخى از افراد ناخوشايند است پس حتما قبل از تزريق بوتاكس يك جلسه مشاوره با پزشك داشته باشيد.
    در پايان توجه داشته باشيد كه اكثرانتيجه بدست آمده از هر روش زيبايى ممكن است با آنچه مدنظر شماست تفاوت داشته باشد پس توصيه من به شما براى اينكه نااميد نشويداينست كه سعى كنيد از تمام روش هاى زيبايى انتظاراتى معقولانه داشته باشيد و آنها را با پزشكتان درميان بگذاريد.

میکرونیدلینگ دکتر هنرور

کلینیک لیزر مو و زیبایی دکتر هنرور مجهز به دستگاه های استاندارد روز دنیا در زمینه خدمات زیبایی و کادری مجرب و متخصص می باشد. خدمات ما شامل موارد زیر می باشد :

لیزر موهای زائد , میکرونیدلینگ , آر اف فرکشنال , پلاسما جت , لیفت پلک با پلاسماجت  , لاغری موضعی با دستگاه , میکرودرم ابرژن

برای تعیین وقت ویزیت و یا مشاوره می توانید با مشاره های ما تماس بگیرید.

٠٢١٦٦٥٦١٦٨٦ – ٠٢١٦٦٥٦١٦٨٧ – ٠٩٣٥٩٠٩٠٩٨١

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *