کربوکسی تراپی یکی از روش های جوانسازی پوست است که در آن از دی اکسید کربن (CO2) استفاده می شود. این روش درمانی که از سال 1930 استفاده می شود غیرتهاجمی است. از اثرات کربوکسی تراپی می‌توان به افزایش انعطاف‌پذیری و خونرسانی پوست، محو کردن چین و چروک‌ها و تحریک کلاژن سازی در پوست اشاره کرد.

کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی روش جدیدی در درمان مشکلات پوستی نیست و قدمت آن به دهه 1930 بر میگردد که توسط فرانسوی ها ابداع و استفاده شده است.  این روش به نام کربوکسی تراپی CO2 معروف است. در این روش برای جوانسازی پوست از گاز دی اکسید کربن استفاده می شود و این گاز به زیر پوست تزریق می شود که در نتیجه اثرات شگرفی را بر جا می گذارد. این روش غیرتهاجمی است چرا که بدن اسنان به خاطر تولید دی اکسید کربن واکنش بدی در برابر آن نشان نمی دهد.

کربوکسی تراپی قبل از استفاده در پزشکی زیبایی، در دهه 1950 توسط جراحان قلب برای درمان بیماری های عروقی استفاده شد که در آن بخاطر عدم خونرسانی به بافت ها و یا تجمع بالای چربی بیمار دچار مشکل می شد. پس از آن به مرور این روش برای جوانسازی پوست استفاده شد به طوری که امروزه از روش های پر کاربرد در این زمینه است.

کربوکسی تراپی چگونه عمل می کند؟

همانگونه که در بالا گفته شد، در این روش مقادیری از گاز CO2 به زیر پوست تزریق می شود. در صورتی که مقدار گاز تزریقی بیش از حد نرمال برای بدن باشد، مکانیزم طبیعی بدن به آن پاسخ می دهد. پاسخ دهی مکانیزم بدن باعث افزایش گردش خون در ناحیه تزریق شده می شود. تزریق این گاز باعث می شود که بدن کمبود اکسیژن را در ناحیه تزریقی تشخیص دهد و با افزایش گردش خون در صدد اکسیژن رسانی به آن ناحیه باشد. این همان چیزی است که روش کربوکسی تراپی به دنبال آن است. افزایش اکسیژن در ناحیه تزریقی باعث افزایش فاکتورهای رشد و کلاژن سازی می شود

مقدار دی اکسید کربن تزریقی بسته به هدف انجام این روش متفاوت است. کمترین مقدار تزریق برای کاهش چین و چروک است و در درمان سلولیت و یا کاهش رسوبات چربی مقادیری بیشتری از CO2 تزریق می شود.

رفع سلولیت با کربوکسی تراپی

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی

تزریق دی اکسید کربن به زیر پوست باعث تحریک مکانیکال و واکنش بدن به این حجم از افزایش CO2 در بافت تحت درمان می شود. این تزریق بیرونی بدن را با حالتی مواجه می کند که در بخشی از بافت بدن کمبود اکسیژن وجود دارد. بنابراین اکسیژن رسانی به آن بافت را با افزایش خونرسانی انجام می دهد. پس از تزریق دی اکسید کربن در زیر پوست، بیش از 70 درصد از این گاز با آب میان بافتی و خون واکنش نشان داده و به ماده ای به نام بیکربنات تبدیل می شود که اسیدی است. این ماده پس از فعالیت های سنگین ورزشی و روزانه نیز در بافت ها تشکیل می شود و در مدت مشخصی از بدن خارج می شود.

مکانیسم افزایش خونرسانی در بافت های بدن به این شکل است که در وهله اول عروق کوچک بافتی گشاد می شوند تا حجم بیشتری از خون جریان یابد. سپس در مرحله دوم با افزایش ترشح فاکتورهای رشد باعث شکل گیری شبکه عروق جدید می شود. در نتیجه باعث افزایش خونرسانی شده و بافت تشویق به سوزاندن چربی های موضعی می شود. همچنین در نتیجه این کار، کلاژن سازی تحریک شده و پوست ترمیم می یابد.

کربوکسی تراپی در کلینیک دکتر هنرور

یکی از خدمات ما در کلینیک دکتر هنرور استفاده از کربوکسی تراپی است. استفاده از این روش به صورت ترکیبی و با سایر روش ها نتایج شگفت انگیزی به دنبال دارد. ما در کلینیک این روش را با روش های مزوتراپی ، کاویتیشن و رادیوفرکوئنسی تلفیق می کنیم. روش های ترکیبی علاوه بر اثرگذاری بیشتر مشکلات بیشتری را به طور قطع درمان می کنند. در ادامه کاربردهای این روش را بیان می کنیم که در کلینیک برای درمان آنها از کربو CO2 استفاده می شود.

 

کلینیک لیزر موهای زائد دکتر هنرور

کلینیک زیبایی دکتر هنرور با تکیه بر تجربه و کادر مجرب پزشکی آماده ارائه خدمات پوست و مو به شما عزیزان می باشد.

لیزر موهای زائد , میکرونیدلینگ , آر اف فرکشنال , پلاسما جت ، پاکسازی پوستلاغری موضعی با دستگاه , میکرودرم ابریژن

برای تعیین وقت ویزیت، مشاوره و اطلاع از قیمت لیزر موهای زائد و سایر خدمات می توانید با ما تماس بگیرید.

٠٢١٦٦٥٦١٦٨٦ – ٠٢١٦٦٥٦١٦٨٧ – 09120591403

blank

.

کاربردهای کربوکسی تراپی

استفاده از این روش در پزشکی زیبایی بسیار رایج است و تقریبا برای تمامی مشکلات پوستی ناشی از پیری و یا آسیب و بیماری موثر است:

 • درمان شلی پوست و رفع افتادگی های پوست و افزایش انعطاف پذیری
 • رفع تیرگی پوست و چروک های اطراف چشم
 • درمان سلولیت و رفع چربی های موضعی
 • درمان استرچ مارک و یا ترک های پوستی
 • جوانسازی پوست چروک شده ناشی از پیری و رفع آثار پیری پوست
 • درمان ریزش مو و کاهش روند ریزش
 • عمل تکمیلی در لیپوساکشن برای نتیجه گیری حداکثری
 • رفع جای جوش و آکنه و زخم

در ادامه برخی از درمان های رایج کربوکسی تراپی را بیشتر شرح می دهیم.

کربوکسی تراپی زیر چشم

کربوکسی تراپی دور چشم

یکی از مشکلات تاثیر گذار بر زیبایی گودی و تیرگی زیر چشم و اطراف آن است. این مساله خیلی درگیر پیری نیست و افراد زیادی به آن گرفتار هستند. کربوکسی تراپی زیر چشم برای رفع گودی و تیرگی زیر چشم استفاده می شود. شاید نگران عوارض کربوکسی زیر چشم باشید ولی همانگونه که در بالا گفتیم این روش عوارضی برای بدن نخواهد داشت که سلامتی شما را تهدید کند.

کربوکسی تراپی جای جوش

همانگونه که در بالا گفتیم از این روش می توان برای رفع جای جوش استفاده کرد. کربوکسی تراپی جای جوش و آکنه و زخم ها یک روش بدون عارضه و مطمئن برای رفع لک صورت ناشی از جای آنهاست. برای افزایش نتیجه می توان این روش را با روش های دیگر به صورت ترکیبی استفاده کرد.

کربوکسی تراپی صورت برای رفع اثرات پیری

صورت مهم ترین اندام انسان در زیبایی است. پیری صورت گاهی زودتر از سن شما به سراغتان می آید که به خاطر عدم توجه به پوست آن است. قرار گرفتن مداوم در معرض آفتاب و سرما و محیط های خشن باعث ظهور لک و چین و چروک در پوست صورت می شود. با استفاده از کربوکسی تراپی صورت می توانید تمامی اثرات لک صورت، چین و چروک های اطراف چشم ، چروک اطراف لبها و دهان را درمان کرد.

کربوکسی تراپی واژن

استفاده از این روش برای جوانسازی اندام های بدن بسیار رایج شده است. استفاده از کربوکسی تراپی واژن برای جوانسازی ناحیه تناسلی از درمان های مورد درخواست بسیاری از خانم هاست. با جوانسازی این ناحیه علاوه بر بالارفتن اعتماد به نفس افراد، کیفیت رابطه جنسی نیز افزایش می یابد.

کربوکسی تراپی شکم

کربوکسی تراپی شکم و پهلو برای چند منظور استفاده می شود. کاهش چربی زیر پوستی و درمان آستریا و ترک های پوستی. این روش مناسب ترین درمان برای خانم هایی است که اخیرا حامله بوده اند. با استفاده از آن می توان ترک های پوستی شکم ناشی از دوران حاملگی را رفع کرد. با اینحال عمر این ترک ها در میزان نتیجه گیری مهم است. این روش برای لاغری مناسب نیست و شما می توانید از روش های دیگر ما در کلینیک دکتر هنرور استفاده کنید.

کربوکسی تراپی شکم

کربوکسی تراپی مو

کربوکسی تراپی مو می تواند تا حدود بسیار زیادی جلوی ریزش مو را بگیرد. هرچند بسته به میزان پیشرفت ریزش مو، امکان تحریک فولیکول ها وجود دارد که دوباره مو رشد کند. ولی با اینحال بیشترین کاربرد این روش برای متوقف کردن ریزش مو و یا کند کردن آن است. در کلینیک دکتر هنرور برای درمان ریزش مو از روش مزوتراپی نیز استفاده می کند.

چه کسانی نمی توانند از این روش استفاده کنند؟

افرادی که داری مشکلات زیر هستند نمی توانند از این روش استفاده کنند.

 • افراد که دارای بیماری‌های قلبی عروق کنترل نشده یا حاد همانند فشار خون کنترل نشده هستند نمی توانند از این روش استفاده کنند.
 • افراد دارای بیماری‌های حاد تنفسی و یا کسانی اخیرا دچار آمبولی ریه شده اند.
 • افرادی که دارای مشکلات انعقاد خون هستند مانند هموفیلی.
 • خانم های باردار و یا شیرده
 • افراد دارای بیماری های بافت پیوندی
 • در صورت وجود عفونت پوستی نمی توان در آن محل انجام داد.
 • افرادی که دارای دیابت کنترل نشده هستند.

 

درخواست مشاوره و تعیین وقت کربوکسی تراپی

 

   

  تعداد جلسات مورد نیاز

  تعداد جلسات کروبوکسی تراپی بسته به ناحیه تحت درمان و هدف درمانی متغیر است. پس از مراجعه و معاینه پزشک این تعداد جلسات تعیین می شود. با اینحال برخی از درمان های مشخص به تعداد جلسات زیر نیاز دارند.

  • درمان سلولیت ، به یک دوره 6-8 جلسه نیاز است که با فاصله یک تا 2 هفته انجام می شود.
  • چربی های موضعی، به 6 الی 8 جلسه نیاز دارد.
  • درمان آستریا و ترک های پوستی بر حسب تعداد و وسعت ناحیه و عمق ترک ها به 4 تا 10 جلسه نیاز دارد. جلسات این درمان ماهانه انجام می شود.
  • کربوکسی تراپی زیر چشم به 4 تا 8 جلسه نیاز دارد که با فاصله 4 تا 8 جلسه انجام می شود.
  • درمان چین و چروک و جوانسازی پوست در یک دوره 4 تا 8 جلسه ای انجام می شود. فواصل بین جلسات 3 تا 4 هفته است.

  مدت زمان هر جلسه کربوکسی تراپی از 20 دقیقه تا 40 دقیقه متغیر است.

  ماندگاری کربوکسی تراپی چقدر است؟

  ماندگاری کربوکسی تراپی CO2 بین 4 تا 6 ماه می باشد بنابراین جزو روش هایی است که بایستی تکرار شوند. هرچند در استفاده برای سلولیت نتایج تا چند سال هم ماندگار است.

  هزینه کربوکسی تراپی

  برای اطلاع از هزینه کربوکسی تراپی می توانید به تعرفه های خدمات کلینیک مراجعه کنید. کلیک کنید

  کربوکسی تراپی صورت

   

  مراقبت های قبل و بعد از کربوکسی تراپی

  قبل از انجام:
  • از چند روز قبل از انجام این روش از مصرف داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن ، آسپرین ، ویتامین E و … اجتناب کنید. این داروها احتمال کبودی را بالا میبرد.
  • حداقل 24 ساعت قبل از آن الکل مصرف نکنید.
  • برای اطلاع از توصیه های بیشتر چند روز قبل از انجام با پزشکتان صحبت کنید تا توصیه های لازم را انجام دهد.
  بعد از انجام:
  • ناحیه درمان شده را ماساژ ندهید.
  • تا 24 ساعت ورزش سنگین انجام ندهید.
  • تا 72 ساعت جلوی نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
  • در صورت داشتن تورم از کمپرس خنک استفاده کنید.

  آیا کربوکسی تراپی درد دارد؟

  در این روش گاز CO2 با استفاده از سوزن به زیر پوست تزریق می شود. بنابراین شما مقداری درد را تجربه خواهید کرد. هر چند برای از بین بردن درد از کرم موضعی بی حسی استفاده می شود با اینحال مقداری فشار، خارش و یا سوزن سوزن شدن را حس خواهید کرد. تجربه پزشک و انجام دقیق و بدون اشتباه باعث می شود که شما دردهای ناگهانی و یا ناخواسته ورود سوزن به بافت را حس نکنید. بنابراین راحتی شما به تجربه و تبحر پزشک ربط مستقیم دارد.

  فیلم کربوکسی تراپی

  برای مشاهده فیلم کربوکسی تراپی صورت و زیر چشم به صفحه اینستاگرام و یا آپارات ما سر بزنید.

  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *