آیا لیزر موهای سفید امکان پذیر است؟

استفاده از رنگ مو برای لیزر موهای سفید

آیا لیزر موهای سفید را از بین می برد؟ این سوالی است که بسیاری افراد که به دلیل افزایش سن یا زمینه وراثتی موهای زائد سفید دارد، در ذهن دارند. پاسخ به این سؤال که آیا لیزر موهای سفید را از بین می برد؟ بسیار واضح است، خیر. لیزر موهای زائد به دلیل نبودن ملانین یا همان رنگدانه های مو نمی تواند موهای سفید را از بین ببرد. از همین رو لازم است اقدامات دیگری برای از بین بردن این موها به کار گرفت.

آیا لیزر موهای سفید را از بین می برد؟ همانطور که پیشتر اشاره شد لیزر موهای زائد توانایی از بین بردن موهای سفید را ندارد. موهای سفید به دلیل نداشتن رنگدانه نمی تواند با جذب اشعه لیزر به از بین بردن فولیکول های مو منجر شود. از آنجا که موها دارای ملانین هستند انجام لیزر بر آن تاثیرگذار است اما موهای بور و سفید که فاقد ملانین هستند لیزر بر آن ها بی اثر است. نکته مهمی که برای لیزر موهای زائد باید در نظر داشت، اینکه برخی افراد نباید از این روش برای از بین بردن مو استفاده کنند. محدودیت استفاده از لیزر برای افراد زیر است:

  • کسانی که به دلیل زمینه وراثتی موی سفید یا بور دارند
  • مبتلایان به بیماری های زمینه ای آنمی، ویتیلیگو و کسانی که اختلال تیروئید دارند

_____________________________________________________________________

بیشتر بخوانید: آرایش بعد از بوتاکس

_____________________________________________________________________

کلینیک خدمات زیبایی دکتر هنرور از جمله کلینیک های معتبر  و باسابقه تهران است که انواع خدمات زیبایی اعم از هایفوتراپی، تزریق فیلر و بوتاکس و… را به مراجعه کنندگان خود ارائه می کند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر اعم از هزینه لیزر کیوسوئیچ، لیزر موهای زائد و… با کارشناسان تماس بگیرید.

آیا موی سفید باعث اختلال در لیزر می شود؟

لیزر موهای سفید زائد به دلیل نبود ملانین تقریبا بی اثر است. در فرایند لیزر موهای زائد در واقع اشعه لیزر با تاثیر بر ملانین به از بین بردن فولیکول مو منجر می شود. وقتی ملانین وجود نداشته باشد عملا لیزر نیز بر فولیکول اثربخش نخواهد بود. در نتیجه نمی توان تاثیر خاصی را برای از بین بردن موهای زائد مشاهده کرد. از همین رو در شرایطی که موها سفید باشد  تنها اشعه لیزر گرما و حرارت را به پوست منتقل می کند که نه تنها مویی از بین نمی رود بلکه ممکن است پوست دچار سوختگی شود.

آیا لیزر موهای سفید را از بین می برد؟

تاثیر لیزر موهای زائد بر موهای سفید

لیزر موهای سفید صورت  اگرچه به نظر بسیاری از متخصصان امکان‌پذیر است اما به دلیل نبود ملانین لازم است پیش از انجام آن حتما با یک متخصص در این زمینه مشورت شود. به دلیل حساسیت های لیزر رنگ موهای سفید نباید برای از بین بردن موهای زائد سفید اقدام کرد. شما می توانید برای دریافت وقت  مشاوره از متخصص با کارشناسان کلینیک خدمات زیبایی دکتر هنرور تماس بگیرید.

لیزر موهای سفید چگونه انجام می شود؟

از آنجا که لیزر موهای سفید به کمک روش های کمکی مثل استفاده از رنگ مو یا الکترولیز موهای سفید انجام می شود از همین رو روندی طولانی تر است. این موضوع بر قیمت لیزر موهای زائد که سفید شده نیز تاثیر دارد.
در لیزر موهای سفید یکی از روش های جانبی استفاده از رنگ موهایی است که قابلیت جذب اشعه های لیزر را دارد و در نتیجه باعث از بین رفتن موهای زائد می شود. روشها و دستگاه های لیزری نیز وجود دارد که می تواند در از بین رفتن موهای زائد مؤثر باشد. در این زمینه لازم است با متخصص زیبایی در کلینیک های معتبر مشورت کنید.

استفاده از رنگ مو برای لیزر موهای سفید

یکی از روش هایی که می تواند برای لیزر موهای سفید کمک کند استفاده از رنگ موهای کربنی است که کمک می کند اشعه لیزر توسط این رنگ مو جذب و برای از بین بردن فولیکول های مو مؤثر باشد.

 آیا لیزر بر موهای بلوند تاثیر گذار است؟

استفاده از لیزر برای موهای زائد برای افرادی که موهای رنگ روشن یا بلوند دارند نیز ممکن است کم باشد. چرا که لیزر بر رنگدانه ها تاثیر می گذارد. بسته به میزان ملانین موهای افرادی که موی روشن و بلوند دارند تا حدی می توانند از انجام لیزر موهای زائد رضایت داشته باشند.

رابطه ملانین با لیزر موهای زائد سفید صورت

دستگاه های لیزر به شکلی طراحی شده اند که با هدف قرار دادن ملانین باعث از بین رفتن فولیکول های مو می شوند و نتیجه ها نهایی، از بین رفتن دائمی موها است. در شرایطی که موهای سفید صورت فاقد ملانین هستند می توان گفت لیزر نیز بر آن بی اثر است اما می توان با استفاده از روش های کمکی برای از بین بردن این موها اقدام کرد.

تاثیر لیزر موهای زائد بر موهای سفید

علت مؤثر نبودن لیزر موهای زائد بر موهای سفید

علت اصلی بی تاثیر بودن لیزر موهای سفید زائد نبود ملانین در فولیکول ها است. در واقع اشعه های لیزر موهای زائد با تخریب تاثیر بر ملانین موجود در فولیکول ها موفق به از بین بردن موهای زائد می شوند. در شرایطی که رنگدانه های مو وجود نداشته باشند طبیعتا پرتوهای لیزر بی تاثیر می شود.

عملکرد لیزر بر روی موهای سفید

نبود ملانین کروموفور در فولیکول های مو عامل اصلی در بی اثر کردن اشعه های لیزر موهای زائد است. این موضوع باعث مقاومت موها در برابر انواع اشعه های لیزری است که برای دودن موهای زائد طراحی شده است. بسیاری از این لیزرها به شکلی طراحی شده اند که با تاثیر بر ملانین های موجود در فولیکول های مو، باعث از بین رفتن موهای زائد می شوند اما موهای سفید به دلیل نداشتن ملانین در برابر این دستگاه ها مقاومت دارند.

ماندگاری لیزر کردن موهای زائد سفید

لیزر موهای سفید زائد اگرچه روشی سخت و حساس است اما قطعا ماندگارتر از سایر روش ها مثل الکترولیز موهای سفید است. امروزه گرچه نمی توان با دستگاه های لیزر معمولی موهای زائد سفید را از بین برد اما تکنولوژی به کار رفته در برخی دستگاه های پیشرفته لیزر این قابلیت را دارد که موهای سفید را نیز به صورت دائمی از بین ببرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *