لیزر برزیلی چیست؟مزایای لیزر برزیلی

لیزر برزیلی چیست

انجام لیزر موهای زائد با هدف زدودن موهای زائد در قسمتهای مختلف بدن امروزه در زمره یکی از اقدامات زیبایی پرطرفدار به شمار می آید. یکی از این روش ها لیزر برزیلی است. اگر بخواهید بدانید لیزر برزیلی چیست؟ می توان گفت نوعی لیزر ویژه برای حذف موهای زائد بیکینی است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اینکه لیزر برزیلی چیست؟ این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.
لیزر برزیلی نیز یکی از اقدامات زیبایی مثل لیزر کیوسوییچ است اما با کاربری ویژه. در واقع از این نوع لیزر برای از بین بردن موهای زائد در ناحیه شرمگاهی استفاده می شود که یکی از روش های بسیار زودبازده و موثرتر از سایر انواع لیزرهای مرسوم است. از مهمترین ویژگی های این نوع لیزر ایجاد لطافت پوست بدون تحمیل درد و رنج ناشی از انجام سایر روش ها است. از آنجا که این نوع لیزر به طور ویژه برای بیکینی طراحی شده از همین رو  تاثیرات آن برای کسانی که از آن استفاده کرده بسیار رضایت بخش بوده است.

___________________________________________________________

بیشتر بخوانید: بهترین برند بوتاکس

___________________________________________________________

انواع لیزر برزیلی

لیزر موهای زائد برزیلی انواع مختلفی دارد که ادامه به مرسوم ترین نوع اشاره می شود:

 • برزیلی کامل: تمام موهای زائد ناحیه تناسلی از بین می رود
 • برزیلی با نوار: موهای زائد از بین می رود اما بخش از موها به شکل نواری باقی می ماند
 • برزیلی مثلثی: در ناحیه بالای ناحیه تناسلی یک مثلث از موها باقی می ماند و مابقی قسمت ها لیزر می شود
 • برزیلی با طرح سفارشی: موهای زائد به هر شکلی که فرد بخواهد لیزر می شود

کلینیک خدمات زیبایی دکتر هنرور با بهره گیری از بهترین و جدیدترین دستگاه های لیزر موهای زائد در تهران آماده خدمات رسانی به مراجعان است. در این کلینیک انواع لیزر موهای زائد اعم از برزیلی، بیکینی، فول بادی و… ارائه می شود. از مهمترین دستگاه های لیزر موهای زائد در این کلینیک می توان به انواع دستگاه لیزر الکساندرایت، دایود، اندیاگ، الکس کندلا و… اشاره کرد.

آیا لیزر برزیلی باعث نازایی می شود؟

فواید لیزر برزیلی

انجام لیزر برزیلی به دلیل ابعاد و نوع انجام آن فواید زیادی برای فرد به همراه دارد. از جمله اینکه:

 • حذف کامل موهای ناحیه شرمگاهی به طور کامل
 • حذف دائمی موهای زائد
 • قابل استفاده برای مردان
 • بدون آسیب دیدن، درد و خونریزی
 • بدون نیاز به جراحی
 • بدون دوره نقاهت

تفاوت لیزر موهای زائد برزیلی و بیکینی

تفاوت لیزر برزیلی و بیکینی یکی از نکاتی است که برای بسیاری سوال می شود. لیزر بیکینی قسمت های بیرون از ناحیه لباس زیر را شامل می شود.

لیزر خط بیکینی

خط بیکینی شامل نقاطی می شود که بیرون از لباس زیر است. کنار کشاله های ران و نقاطی از این دست. در این لیزر با تابيده شدن اشعه های لیزر به فولیکول های مو آن را از بین برده و رشد موها تضعیف و به مرور قطع می شود. این نوع لیزر به سفید شدن رنگ پوست در این ناحیه کمک می کند.

 لیزر برزیلی

لیزر برزیلی مشخصا تمام ناحیه تناسلی را پوشش می دهد. از همین رو در صورتی که فرد بخواهد کل ناحیه شرمگاهی و بیکینی را لیزر کند باید از تلفیق این دو دستگاه استفاده کند. لیزر برزیلی در واقع ناحیه تناسلی را به طور کامل از مو می زداید.

اقدامات لازم قبل از انجام لیزر برزیلی

برای انجام لیزر برزیلی لازم است اقداماتی را پیش از لیزر انجام دهید:

 • اگر قصد انجام لیزر برزیلی دارید ناحیه مربوطه را برنزه نکنید
 • از حمام آفتاب و سونا بپرهیزید
 • از روش های اپیلاسیون و سایر روش هایی که مو را از ریشه خارج می کند بپرهیزید
 • یک روز قبل از لیزر موهای ناحیه شرمگاهی را شیو کنید
 • لباس زیر تمیز و پنبه ای بپوشید
 • اگر آستانه درد پایینی دارید یک مسکن قبل از لیزر بخورید

آیا لیزر برزیلی درد دارد؟

از آنجا که لیزر برزیلی نقاط وسیع تری از لیزر بیکینی را شامل می شود از همین رو درد کمتری در مقایسه با بیکینی دارد. اما این درد به شکل دردهای مرسوم نیست، بلکه به دلیل گرمای اشعه دستگاه در صورتی که آستانه درد پایینی داشته باشید ممکن است احساس ناراحتی داشته باشید. این درد کاملا قابل تحمل است. از آنجا که میزان درد از یک تا 10 درجه بندی می شود در صورتی که فرد درد تا عدد 3 را تحمل کند مشکلی برای انجام لیزر ندارد. اما اگر فرد آستانه درد پایینی داشته باشد می تواند درد و ناراحتی خود را به اپراتور اعلام کند تا براساس توان فرد دستگاه را تنظیم کند. با توجه به ضخیم بودن مو در ناحیه تناسلی لازم است تنظیمات به تناسب میزان تحمل فرد باشد تا درد کمتری به همراه داشته باشد. نکته مهم اینکه میزان درد لیزر به مراتب از اپیلاسیون به مراتب بسیار کمتر و قابل تحمل تر است. در صورتی که ترس از درد دارید می توانید از پمادهای بی حسی موضعی قبل از انجام لیزر استفاده کنید.

لیزر خط بیکینی

آیا لیزر برزیلی باعث نازایی می شود؟

یکی از نگرانی های بسیاری از کسانی که قصد انجام لیزر دارند همین ابهام است که آیا این نوع لیزر می تواند باعث نازایی شود؟ پاسخ به این سوال منفی است. براساس بررسی ها و مطالعات به عمل آمده اشعه های لیزر برزیلی عمیق نیست. به این معنا که اشعه های لیزر تا عمق فولیکول های مو با طول موج بسیار کوتاه تابیده می شود. این یعنی این اشعه ها توانایی عبور از پوست و رسیدن به دستگاه های تولیدمثلی را ندارند. از همین رو طبیعتا نمی توانند بر سلامت دستگاه تولید مثل ونیز تخمدان ها اثر داشته باشند. برای مردان نیز که گاها تمایل به انجام لیزر برزیلی وجود دراد نیز همین پاسخ وجود دارد. یعنی اشعه های لیزر نمی تواند از عمق پوست عبور کند و بر سلامت بیضه ها و دستگاه تولیدمثلی اثرگذاری منفی داشته باشد.

لیزر برزیلی در دوران بارداری

انجام لیزر برزیلی در دوران بارداری یکی دیگر از سوالاتی است که برای بسیاری افراد پیش می آید. براساس آنچه پزشکان مطرح می کنند در دوران بارداری و شیردهی عمدتا از انجام این کار ممانعت می شود. بنابراین پیشنهاد می شود لیزر موهای زائد خود را به پس از دوران شیردهی یا بارداری موکول کنید.

چه افرادی برای لیزر برزیلی مناسب هستند؟

انجام لیزر برزیلی برای همه افراد مناسب است  اما به طور کلی برخی افراد کاندیداهای مناسب تری برای انجام این روش حذف موهای زائد هستند: کسانی که موهای ناحیه تناسلی و از بین بردن آن به روش های اپیلاسیون و … خسته شده اند و مشکلاتی مانند بارداری و شیردهی ندارند. همچنین نداشتن مشکلات  پوستی مثل اگزما و… یکی از مهمترین علل است. علاوه براینکه افرادی که از بیماری سرطان رنج می برند و تحت شیمی درمانی یا پرتو درمانی هستند برای انجام لیزر برزیلی مناسب نیستند. به طور کلی در صورتی که فرد از سلامت عمومی برخوردار است می تواند برای انجام لیزر برزیلی اقدام کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *