تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل؛ کدام روش بهتر است؟

,
تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل؛ کدام روش بهتر است؟

استفاده از روش های تزریقی زود بازده امروز برای جوانسازی صورت طرفداران زیادی دارد. تزریق بوتاکس برای کسانی که ترجیح‌شان طبیعی بودن چهره در عین حال پیشگیری از بروز بیشتر خطوط صورت انتخابی معمولی است. برخی دیگر اما علاوه بر پیشگیری از خطوط و چین و چروک، تمایل به حجم گرفتن و جوانسازی صورتشان دارند. تزریق چربی یا ژل یکی از این روش ها است. البته اگر شما هم تمایل به تزریق هر کدام دارید ابتدا باید تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل را بدانید. اما به راستی تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل چیست؟ پاسخ به این سوال، موضوع این مطلب است، برای پاسخ به این سوال تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تزریق چربی چیست و چگونه انجام می شود؟

تکنیک های مختلفی در کلینیک های زیبایی برای جوانسازی انجام می شود. برخی به دست آوردن زیبایی صورت از روش های مختلفی مثل هایفوتراپی استفاده می کنند. برخی دیگر میکرونیدلینگ را ترجیح می دهند. جوانسازی به روش کربوکسی تراپی روش دیگری است که برخی به آن علاقه دارند. رفع چین و چروک، جوانسازی و لیفت صورت و برجسته سازی قسمت های مختلف صورت هم یکی از دغدغه های بسیاری از مراجعان به کلینیک های زیبایی است. اولین انتخاب هم عمدتا تزریق ژل یا چربی را بر سایر روش های ترجیح می دهند.

در تزریق چربی عمدتا از بخش هایی از بدن فرد چربی توسط پزشک متخصص از طریق ساکشن خارج و پس از فرایندی آن را به بخش های مختلف صورت یا بدن تزریق می کند.

تزریق چربی  اگرچه کمی با درد، تورم، احتمال جذب مجدد به بدن و هزینه بالا همراه است اما مزایای چشمگیری نیز برای فرد به همراه دارد از جمله:

  1.   ماندگاری زیاد چربی در نقاط تزریق شده
  2.   چربی منعطف تر از انواع ژل
  3.   مناسب برای جوانسازی صورت
  4.   بهترین جایگزین به جای بوتاکس
  5.   عوارض کمتر از ژل و سایر انواع داروهای شیمیایی

اما این چربی چگونه از بدن فرد دریافت و برای تزریق به نقاط دیگر بدن یا صورت استفاده می شود؟ چربی مورد نیاز برای درمان های زیبایی عمدتا از نقاطی که انباشت چربی در آن بیشتر است مثل بازوها، ران ها و یا شکم که بستگی به میزان حجم چربی بدن فرد دارد با روش های مختلف لیپوماتیک یا لیپوساکشن دریافت می شود. سپس طی فرایندی سلول های چربی مفید برای تزریق تفکیک و استفاده می شود.

🌸 مطالعه بیشتر: هایفوتراپی چیست؟ هر آنچه لازم است قبل از انجام آن بدانید! 🌸

تزریق ژل چیست و چگونه انجام می شود؟

تزریق ژل چیست و چگونه انجام می شود؟

افزایش سن، انجام ورزش های سنگین یا رژیم های لاغری مکرر می تواند به مرور زمان زیبایی و جوانی پوست را تحت تاثیر قرار دهد و باعث بروز خطوط روی صورت، چین و چروک، افتادگی پوست، گودی و سیاهی زیر چشم و… شود. در این صورت یکی از انتخاب ها برای جوان  شدن پوست و فرم دهی به صورت، تزریق ژل است. البته به جز موارد گفته شده حجم دادن به بخش های مختلف صورت و بدن نیز با تزریق ژل امکان پذیر است.

ژل یا فیلر حاوی ترکیباتی است که می تواند در عین حجم دهی و فرم دهی، جوان سازی و لیفت پوست را به همراه داشته باشد. این عملکرد در نتیجه وجود موادی است که پوست را برای جوان شدن و شادابی تقویت می کند. از مهمترین موادی که در ژل وجود دارد می توان به هیالورونیک اسید پلی ال لاکتیک، و… اشاره کرد. میزان هر دز از این مواد می تواند بر ماندگاری و تاثیر ژل ها تاثیرگذار باشد.

 برای تزریق ژل برخلاف تزریق چربی مراحل خاصی نیاز نیست. کافی است پس از معاینه و مشورت با پزشک خود، مراحل آماده سازی تزریق ژل مثل بی حسی انجام شود. پس از تزریق نیز می توانید نتایج اولیه تاثیر ژل را تا حد زیادی ببینید.

یکی از نکات مهم در تزریق ژل نداشتن حساسیت فرد به این مواد است، در صورتی که شما به ژل حساسیت نداشته باشید می توانید کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل باشید و از نتایج زیبایی آن بر چهره خود لذت ببرید.

🌸 مطالعه بیشتر: بلفاروپلاستی و کاربردهای بی نظیر آن! 🌸

کاربرد تزریق چربی

کاربرد تزریق چربی

تزریق چربی با هدف به دست آوردن زیبایی پوست توام با جوانسازی و رفع خطوطی است که با افزایش سن روی پوست بروز می کند، است. از همین رو از آن برای حجم دادن به بخش های مختلف بدن یا صورت که افتادگی پیدا کرده و زیبایی اولیه چهره را تحت تاثیر قرار داده، استفاده می شود.

از مهمترین نقاط بدن که می توان از چربی برای حجم دادن و زیبایی آن استفاده کرد عبارت است از:

حجم دادن به سینه ها با تزریق چربی: در این روش با برداشت چربی از قسمت های دارای چربی بدن به ویژه شکم و بازو و به سینه ها تزریق می شود. در این روش هدف زیبا سازی و حجم دادن ظاهری به سینه ها است. این روش بر انواع روش های دیگر مثل کاشت پروتز سینه اولویت دارد.

بازیابی و زیباسازی باسن با تزریق چربی: در این روش چربی ران و شکم برای فرم دهی و ایجاد زیبایی ظاهری باسن کاندیدای مناسبی است. این روش چربی زیادی نیاز دارد چرا که بخشی از چربی پس از تزریق جذب می شود.

جوانسازی و لیفت صورت با تزریق چربی: با افزایش سن افتادگی صورت، گودی زیر چشم و بروز علائمی مثل خطوط و چروک روی پوست صورت خودنمایی می کند. تزریق چربی می تواند شادابی و زیبایی را به صورت بازگرداند. تزریق چربی برای زیبایی صورت می تواند به نقاط مختلف مثل زیر چشم، گونه ها و لب باشد.

🌸 مطالعه بیشتر: سوختگی بر اثر لیزر موهای زائد؛ ساده ترین روش پیشگیری و درمان 🌸

مزایا تزریق ژل

ژل اگرچه تاثیر کوتاه تر از چربی دارد و ممکن است برای فرد ایجاد حساسیت کند. اگر شما از جمله این افراد نباشید در مجموع تزریق ژل مزیت هایی برای شما به همراه دارد که انتخاب آن به جای تزریق چربی اولویت دارد. از جمله مهمترین مزایای تزریق ژل که می توان به آن اشاره کرد:

  •   هزینه کمتر نسبت به تزریق چربی
  •   دوران نقاهت کوتاه مدت
  •   غیر تهاجمی بودن
  •   مدت زمان بهبود التهابات کوتاه تر از عوارض پس از تزریق چربی

تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل

تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل

برای بیان تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل باید ابتدا به بیان مزایا و عوارض هر کدام به تفکیک پرداخت.

همانطور که پیشتر گفته شد مزیت های ژل بر چربی می تواند کوتاه بودن پروسه تزریق، نداشتن دوره نقاهت، کم هزینه بودن و  سریع تر نشان دادن نتیجه آن باشد.

این در حالی است که بر خلاف ژل، تزریق چربی هزینه بیشتری دارد، دوره نقاهت آن به دلیل برداشت چربی از نقاط مختلف بدن و تزریق به بخش های دیگر کمی نیازمند گذشت زمان و دوره نقاهت کوتاه مدت است. همچنین تزریق چربی زمان بیشتری نیاز دارد تا نتیجه نهایی را نشان دهد. علاوه بر اینکه ممکن است چربی پیوند شده تا حد زیادی جذب بدن شود و نتیجه نهایی کمتر از سطح توقع فرد نمایان شود.

با این وجود تزریق چربی هم حائز مزیت هایی است که از مهمترین آن می توان به ماندگاری بیشتر، انعطاف و شکل پذیری بهتر در نقاط تزریق شده و نیز تاثیرات بیشتر چربی اشاره کرد، که این گزینه را نیز می تواند برای افراد ارجحیت بیشتری داشته باشد.

در مجموع در صورتی که قصد جوان سازی، فرم دهی یا حجم دهی برای صورت یا بدن خود را دارید، پیش از اقدام با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید و با آگاهی کافی اقدام به تزریق چربی یا ژل کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *